Kambodża 15 dni 01.XII do 16 XII 2018

Kambodża 15 dni 01.XII do 16 XII 201801 Dec 15:00 - 15 Dec 13:00 - Siem Reap
Angkor Wat, Siem Reap, Cambodia

Route
More info

PODRÓŻE-KAMBODŻA
Kambodża Podróż 01.12 – 16.12.2018
Angkor Wat – Trekking w dżungli Mondulkiri – Otres – Koh Rong
Om Tramping Klub oraz Poza Trasą Off the beaten track zapraszają na wyjazd do Kambodży w terminie 01-16 grudnia 2018.

Kambodża – to nie tylko Angkor Wat, to także przestrzenie, przyroda, ludzie, zwierzęta.W Kambodży łatwo zapomnieć o asfalcie, betonie oraz że przestrzeń ma swoje ograniczenia. Bardzo polecamy ten kraj, jest w nim niezwykle bezpiecznie i autentycznie. Kambodża to popularna destynacja podróżnicza a z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjnym azjatyckim kierunkiem turystycznym. Warto poznać bliżej kraj nazywany archeologiczną perłą Indochin. Wszyscy polecają Angkor War ale Kambodża to również dżungla oraz piękne plaże.To najlepsza wyprawa do Kambodży połączona z wypoczynkiem na rajskich plażach Koh Rong. Podczas 14 dni pobytu z bliska poznamy Kambodżę, życie i mentalność Khmerów oraz mniejszości etnicznych. Zwiedzimy ukryty w dżungli największy na świecie świątynny kompleks Angkor Wat ( jeśli będziemy chcieli pokonamy to na rowerach/tuktukiem lub taxówką). Szybką łodzią przez pływające wioski przemierzymy jezioro Tonle Sap i Mekongiem wpłyniemy do Phnom Penh. Podczas dwudniowego trekkingu w dżungli spędzimy noc na hamakach nieopodal wodospadu, będziemy myć słonie i pić świeżo paloną kawę na plantacji. Odwiedzimy ludzi Bunong i ich animistyczne świątynie w których od niepamiętnych czasów składają ofiary duchom. Na sam koniec będziemy leniuchować w plażowym raju Otres na obrzeżach Parku Narodowego Rem oraz Koh Rong. Cudowne plaże, masaże, słońce i woda.

Oferta idealna oferta dla tych, którzy wakacje chcą spędzić aktywnie, skosztować prawdziwej przygody a na koniec podładować akumulatory.

Kilka zdjęć z podróży – pozatrasa.pl/fotografie-podroznicze/foty-indochiny/ oraz TEASERCENA : 7.500 pln + bilet lotniczy ( około 3.000pln). Wyjazd o podwyższonym standardzie typu All Inclusive.

Cena obejmuje:
-Noclegi zgodnie z programem w hotelach pokoje dwuosobowe klasy 3*, a nad nad morzem bungalowy, podczas trekingu w dżungli hamaki
-Przelot Warszawa – Siem Rep/Pnom Penh / Warszawa
-Ubezpieczenie KL/NWW podróżne ( Koszty leczenia: 30.000 euro, NNW: 15 000 zł)
-Wyżywienie zgodnie z opisem poza napojami alkoholowymi
-Transport wynajętym samochodem zgodnie z programem
-Opiekę polskiego pilota
-Permity na wjazdy do miejsc gdzie są one wymagane
-Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
-Wizy
-Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat, S21, Tulong Seng

Cena nie obejmuje:
-Napoje alkoholowe
-Wyżywienia poza wskazanymi sniadaniami B i kolacjami D
-Licznych możliwych fakultatywnych wycieczek np. w Koh Rong mamy opcje skorzystania z licznych tanich ( 5-20usd) fakultatywnych aktywności. ( np. pływanie ze świecącym planktonem, snorkling). Wycieczek samodzielnych i wynajmu samodzielnego auta /motoru lub roweru. Wycieczki łodzią na bezludne wyspy okolicy Koh Rong
-Dopłat do pokoju jednoosobowego( zwykle +15/20 usd)
-Zwyczajowych napiwków

Szczegółowy opis podróży: ( B- śniadanie, F-pełne wyzywienie)Dzień 0
O godzinie 15 wylot z Warszawy linią Emirates via Dubaj . Lądujemy nastepnego dnia w Siem Rep

Dzień 1 Siem Reap
Po wylądowaniu w Siem Reap (o godzinie 15.15) zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem udamy się na Pub Street do rozrywkowego centrum popularnego kurortu możliwość skorzystania z licznych, cieszących się dobrą opinią masaży.
Zakwaterowanie: www.orientalpalaceresortsiemreap.com/

Dzień 2 B Siem Reap
Na rowerach górskich z profesjonalnym przewodnikiem będziemy zwiedzać największy świątynny kompleks świata Angkor Wat. Odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Po zwiedzaniu i powrocie do hotelu udamy się na pokaz tradycyjnego tańca Apsary połączony z bufetem oferującym szeroki wybór kuchni khmerskiej i światowej (napoje nie wliczone w cenę).

Dzień 3 B Phnom Penh
Klimatyzowanym minivanem dostaniemy się do największego miasta w kraju a zarazem stolicy Phnom Penh. Po zakwaterowaniu oraz lunchu, promem dostaniemy się na usytuowaną na Mekongu Wyspę Jedwabników, gdzie tradycyjnymi metodami miejscowe tkaczki wyrabiają naturalny materiał najwyższej jakości.Wieczorne zwiedzanie miasta oraz kolacja.
zakwaterowanie: www.cozyboutiquehotel.com/

Dzień 4 B Mondulkiri
Rano wyjedziemy do Senmonrom, stolicy górskiej prowincji Mondulkiri. Wizyta w usytuowanej na dwóch wzgórzach świątyni Ludzi Lasu. Zakwaterowanie w prowadzonym przez lokalną ludność, wybudowanym w tradycyjnym stylu: Indigenous People Lodge
Wieczorem kolacja wspólnie przygotujemy khmerskie bbq w Mountain Center, spotkanie z przewodnikiem. Materiał filmowy z Mondulkiri:
www.youtube.com/watch?v=LksxbxLROEk&feature=youtu.be
Zakwaterowanie: www.indigenouspeoplelodge.com/

DZIEŃ 5, 6 F, F ( jest z nami kucharz BBQ), Hamaki, Mondulkiri
Na dwa dni wyjdziemy do khmerskiej dżungli (trekking). Nasi miejscowi przewodnicy wywodzą się z zamieszkującego od 2000 lat dżunglę, liczącego zaledwie 32 000 osób ludu Bunong. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, łąki, wycinane maczetą zarośla, mijać jaskinię i wodospady (najwyższy ma 25 m. wysokości). Dwie noce spdzimy w specjalnych wojskowych hamakach aby po wyjściu z lasu wraz z Machutami (opiekunowie słoni) myć stuletnie olbrzymy w wodospadzie. Na zakończenie trekkingu odwiedzimy wioskę oraz chaty zamieszkane przez ludzi Bunong. Po powrocie kolacja w Mountain Center.

DZIEŃ 7 B Otres
Po śniadaniu w Mountain Center całodniowy transfer klimatyzowanym minivanem do plażowego raju Otres. Zatrzymamy się w w ośrodku White Moon Bungalows.
MAPA DOJAZDU Z SAN MORENO DO SIHANOUKVILLE – goo.gl/maps/KZT4zm9zJUQ2

Dzień 8 B; Otres
Wycieczka do Parku Narodowego Ream, czas wolny – odpoczynek

Dzień 9 B; Koh Rong – Palm Beach Bungalow Resort
Poranny transfer do portu w Shianoukville skąd łodzią dostaniemy się na tropikalną wyspę Koh Rong (speed ferry). Wypoczynek, przez duże W jak wyspa. Koh Rong słynie plaż, z których każda charakteryzuje się inną barwą piasku (słynna white beach!), uczęszczanych oraz zupełnie dziewiczych. Pływanie ze świecącym planktonem, plażing smażing, chiling, snorkling, nurkowanie, łowienie ryb, wycieczki na sąsiednie wyspy a dla chętnych także trekking w wyspiarskiej dżungli. A po zachodzie słońca Khmerska wieczorne piwo w restauracji na molo. Koh Rong (zwana także Koh Rung albo Monkey Island), to nieduża tropikalna wyspa z czterema osadami rybackimi, położona 25km na wschód od Sihanoukville. Wyspa ma 15km długości i 9km w najszerszym miejscu, prawie w całości pokryta jest dżunglą. Siedem zatoczek zachwyca białym piaskiem i turkusową wodą, w niektórych miejscach dostępny jest bardzo przyzwoity snorkeling bezpośrednio z brzegu. Na Koh Rong z Sihanoukville, podróż trwa trzy godziny.
Nocleg – pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1808558-d3621456-Reviews-Palm_Beach_Bungalow_Resort-Koh_Rong_Koh_Kong_Province.html
Uwaga – na Koh Rong mamy opcje skorzystania z licznych fakultatywnych aktywności. ( np. pływanie ze świecącym planktonem, snorkling).

Dzień 10-13 B Koh Rong- Koh Rong – Palm Beach Bungalow Resort
Odkrywanie wyspy, szukanie wodospadów któtrych brak w porze suchej, survival, picie i odpoczynek pod parasolem. Wycieczka dookoła wyspy (piesza!!). Fakultatywnie możliwość wycieczek łodzią na sąsiednie (bezludnie i zamieszkane około 30 usd osoba) wyspy i snorkling.

Dzień 14 B Phnom Penh
Poranny transfer do Phnom Penh. City tour. Zwiedzanie Phnom Penh rozpoczniemy od wizyty w czternastowiecznej świątyni Wat Phnom, odwiedzimy też okryte złą sławą legendarne więzienie S21 ( film o tym miejscu czyli katowni Czerwonych Khmerów www.youtube.com/watch?v=unYDNV5SZcU ) oraz wybudowany przez francuskich kolonizatorów ówcześnie największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty Central Market. Wieczorna wizyta w legendarnym Foreign Correspondents Club. en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Correspondents%27_Club

Dzień 15 B Phnom Penh
Zwiedzanie miasta ciąg dalszy, ostatni zakupy. Russian Market gdzie można kupić niemal wszystko za 1/4 ceny. Wieczorny transfer na lotnisko. Wylot o 23.30 linią Emirates via Dubaj. W Warszawie lądujemy dnia następnego w południe o 11.20.Więcej szczegółów pod numerem telefonu 731 478 325. omtramping.pl/, www.pozatrasa.pl Facebook – Poza Trasą Facebook lub Lukasz Odzimek


Spirito d’Oriente: Passaggio ad Angkor - Cambogia

09 Feb 15:00 - 19 Feb 23:00 09 Feb 15:00 - 19 Feb 23:00 - Siem Reap Siem Reap
Angkor Wat, Siem Reap, Cambodia Angkor Wat, Siem Reap, Cambodia
Cambogia. Il viaggio di gruppo che vi proponiamo è un' esperienza che, prima di tutto, ha sorpreso anche noi. Non ci aspettavamo infatti di trovare lì, nell’antica terra di...   More info


© 2019 Siguez